Blog zo záhrady

Byť pestovateľom zeleniny nie je jednoduchá vec. Je to viac o ťažkej práci - ako o každodennom zbere úrody. Kým sa k nej naozaj dopracujete, prejde veľa času - a nie vždy je výsledok zaistený. 

"Pestovateľ prírode nerozkazuje, ale s pokorou po vykonanej práci čaká na výsledok." - to je naše motto a naša každodenná realita. :-) 

Práve tú skutočnú pestovateľskú realitu by sme vám chceli na našom blogu priblížiť. Môžete vidieť dianie zblízka - čo práve v záhrade robíme, čo nás čaká a čo nás povzbudzuje do ďalšej práce :-).

 


Obsah blogu:

 

V zime veru nezaháľame, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Po jesennom upratovaní záhrady nastupujú ďalšie - rovnako dôležité práce. Pozrite sa, čomu sa v zimné dni venujeme.

Čím hnojíme - veľmi aktuálna téma, o ktorú sa zaujímate. Naša zelenina je naozaj zdravá - aj vďaka tradičnému pestovaniu a akceptovaniu prírodných zákonitostí....

Skorá jar u slovenského pestovateľa - alebo Pestovateľ nikdy nezaháľa! Prípravné práce do záhrady prebiehajú aj čase, keď naša záhrada ešte odpočíva pod snehom.

Jar neprináša zázraky - to nie je výrok z rozprávky o Maruške a dvanástich mesiačikoch! To je realita, ktorej musíme čeliť - každý z nás! Vedieť sa zorientovať, čo je naozaj domáca zelenina a ovocie, ktoré majú skutočnú chuť, alebo podľahnúť peknému lákadlu a jesť dovoz, ktorý sa domácim produktom nemá šancu vyrovnať - ani kvalitou, ani chuťou!

 

TOPlist