Jeseň a zima sú plné práce

Zima nie sú dni ničnerobenia :-)

Niekedy by sa mohlo zdať, že zberom poslednej úrody a zoraním pôdy sa začínajú "pestovateľské prázdniny". Pestovateľ však nezaháľa...Ani v zime. Takže aj my v rozel.sk máme plné ruky prác .... Poďme sa pozrieť, ako u nás plynú tieto dni ...

Ale poďme pekne po poriadku... Úplne na začiatku je zber poslednej úrody :-) Niektoré plodiny ešte postupne dokážu dozrievať - takže sa o ne musíme postarať.

  

Potom je na rade veľké upratovanie ... doslova a do písmena. Všetko musí byť tip top a pripravené na ďalšie práce, ktoré budú nasledovať.

  

Poslednou bodkou za prácami vonku by sme mohli považovať jesennú orbu. Pôde treba dopriať zaslúžený oodych :-) a regeneráciu.

 

Pravidelnou činnosťou je kontrola uskladnenej zeleniny a ovocia. Dôkladná prebierka, triedenie ... Iba tak môžeme zachovať vysokú kvalitu a čo najdlhšiu dobu uskladnenia. Veď ako sa hovorí, vedľa zhnitého jablka zhnije veľmi rýchlo aj to zdravé. Koniec koncov majú z tohoto celého procesu radosť všetci "účastníci". Aj tí naši štvornoháči :-)

 

Niekedy je však potrebné aj malé rozptýlenie. Taká prechádzka chotárom... spojená s užitočnými vecami. Už teraz máme pripravené opory na fazuľu - na budúcu sezónu :-) A keď počasie dovolí - treba sa postarať aj o ovocné stromy. Odvďačia sa dobrou úrodou :-)

 

 

 A popri všetkých prácach nás stále zamestnáva príprava, balenie, odosielanie a rozvoz zdravej domácej zeleninky. Z našej záhrady priamo na váš stôl :-)

 

 

 

Sledujte nás na facebooku a zistite, ktoré práce budú nasledovať :-) a ako si spríjemňujeme dni ...

TOPlist