Zo záhrady na stôl: katalóg plodín

Prinesieme na váš stôl...

Čo všetko pestujeme? Akú zdravú zeleninu a ovocie si môžete u nás kúpiť?

AKTUÁLNA PONUKA OVOCIA A ZELENINY TU.

 

Každý z týchto nami pestovaných druhov ovocia a zeleniny má svoj príbeh, je na neho naviazaných kopec spomienok, práce a poznatkov, o ktoré  sa s Vami určite podelíme.

Budeme prezentovať hlavne tie zeleninové a ovocné druhy, ktoré sú v naších podnebných podmienkach pestovateľné v zodpovedajúcej kvalite a chuti ale aj v aspoň čiastočnej ekonomickej rentabilite. Všetky tieto náležitosti by mala dopľňať fotogaléria, ale aj individuálna fotodokumentácia jednotlivých plodín, ktorú budeme priebežne rozširovať.

 

Zelenina pestovaná klasickým spôsobom na poli :

 

zemiaky, cibuľa, zväzková cibuľa na zeleno, cesnak, zelená fazuľka, fazuľa lusky, kapusta, kel, kaleráb, mrkva, petržlen koreňový, petržlen vňaťový, zeler, pór, kôpor, ligurček, štiav,chren, kukurica cukrová, tekvica kríčková na prívarky, tekvica na pečenie a polievky, ozdobné tekvice, tekvice na vyrezávanie, patizón, cuketa, redkvička, vodnica, hrach sladký, uhorky nakladačky

           

                               

Zelenina pestovaná vonku na poli na mulčovacej folii:

 

melón vodný   červený, vybrané druhy teplomilných  tekvíc 

   

 Zelenina pestovaná vo fóliových krytoch:

šalátové uhorky, paradajky, paprika, melón vodný žltý, melón cukrový, šalát hlávkový 

          

 Domáce ovocie zo záhrady:

jablká, slivky, ringloty, hrušky, maliny, černice, orechy, dule   - všetky zdravé druhy ovocia, ktoré patria na náš každodenný stôl.

 

Pestovanie priesad

Samy si pestujeme prakticky všetky priesady, ktoré potrebujeme k pestovaniu zeleniny uvedenej v našej ponuke, samozrejme s určitou množstevnou rezervou hlavne pre vlastnú potrebu.

V priebehu tohototo roka chceme dostať do povedomia aj možnosť objednania si priesad pre potreby ďalších pestovateľov a záhradkárov.

Budeme teda o tomto segmente priebežne informovať a pridávať aj fotodokumentáciu, pretože čas výsevu niektorých plodín už nezadržateľne nastupuje.

 

AKTUÁLNA PONUKA OVOCIA A ZELENINY TU.

TOPlist